Nešvaistykit pinigų brangiems nukalkinimo preparatams

nukalkinimo preparatai pigiausias nukalkinimo budas

Štai kokį būgną radau išardęs skalbimo mašiną, į kurią nuolat buvo pilami labai žymios firmos nukalkinimo preparatai. Kalkės sunaikina būgno konstruktyvus ir padaro skalbimo mašinas netaisomas

Nukalkinimo preparatai

nukalkinimo preparatai pigiausias nukalkinimo budas

Cheminė citrinų rūgštis nuėda kalkes nuo skalbimo mašinos paviršių

Dauguma gausiai reklamuojamų kalkių naikiklių absoliučiai neveiksmingi, o kai kuriose situacijose net kenkia. Va čia žmonės turi visokių jiems primestų stereotipų, kuriuos reklamų pagalba, sėkmingai sušvirkščia televizorius. Tad ką daryti, kaip atsikratyti priklausomybės nuo žalingų įpročių pilti visokį šlamštą į savo skalbimo mašinas? Labai paprasta. Naudokitės senovine liaudies išmintim! Dar močiutės žinojo, jog actas ar citrinos rūgštelė kuo puikiausiai nuvalo kalkes. Tad ir naudokimės tomis priemonėmis. Juolab jog citrinos rūgštelės pakelis kainuoja centus. Čia pateikiau paveikslėlį, kaip su citrinos rūgštele panaikinamos kalkės. Ši skalbimo mašina pabuvo pusdienį su maistine citrinos rūgštele ir rezultatas kaip ant delno. Švara… Ir čia tik pusdienis profilaktinio mirkymo po ilgamečio skalbimo mašinos naudojimo. Galima įsivaizduoti, kaip atrodytų būgnas, jei tai būtų atliekama, na, tarkim, vieną kartą per mėnesį. Esu užtikrintas, jog tokį būgną galėtute naudoti vietoj veidrodžio.

Tad būkime išmintingi ir nebūkime reklamų aukomis!
Kaip skalbimo mašinų daktaras, turiu išrašyti kažkokį receptą, taigi
štai jis!

Nukalkinimo receptas:

Ingredientai: 200 g. citrinos rūgšties (dar žinomos kaip E330), 1 litras verdančio vandens.

nukalkinimo preparatai pigiausias nukalkinimo budas

citrinų rūgštis nukalkina geriau nei brangūs nukalkinimo preparatai

 Nukalkinimo procedūra:
 I būdas.
Citrinos rūgštį ištirpiname verdančiame vandenyje. Nerekomenduoju citrinos rūgštį pilti tiesiai į skalbimo mašiną, nes rūgšties grūdeliai nusės ant dugno ir atsidurs skalbimo mašinos žarnose ir ne visi ištirps, tad prarasime efektyvumą. O ištirpinę rūgštelę karštame vandenyje

nukalkinimo preparatai pigiausias nukalkinimo budas

Litre vandens ištirpinkite citrinos rūgštį

būsime užtikrinti, jog visa ji ištirpo. Tada tą tirpalą pilame į skalbimo mašiną. Ir dar pilame per skalbimo milteliams pilti skirtą vietą karšto vandens. Vandens reikia pripilti tiek, kad truputį apsemtų skalbimo mašinos durelių stiklą (aišku, skalbimo mašinos durelės turi būti uždarytos). Ir reikėtų visa tai palikti nakčiai, o ryte paleisti išpumpavimo funkciją, ir visas negeras skalbimo mašinos turinys stiklainisatsidurs kanalizacijoje. Tada paleisti skalavimo funkciją, kad išplautų rūgštelės likučius, ir nukalkinimo procedūra baigta. (Šio būdo minusas yra tas, kad nepatogu pilti vandenį per skalbimo milteliams pilti skirtą vietą).

II būdas.

 

Citrinos rūgštį ištirpiname verdančiame vandenyje ir supilame į skalbimo mašinos būgną. Tada paleidžiame virinimo programą ir sekame, kada pasišildys, ir prieš pat perplovimą išjungiame skalbimo mašiną iš elektros tinklo, kad neišpiltų rūgšties tirpalo lauk. Tada išjungtą skalbyklę paliekame nakčiai, o ryte, įjungus skalbimo mašiną į tinklą, ji tęs darbą ir pradės skalavimo programą. Reikia leisti skalbimo mašinai pabaigti programą. Ir nukalkinimas baigtas. (Šio būdo minusas yra tas, kad nepatogu sekti, kada prasidės praplovimas, kad neišpiltų rūgštaus vandens).

Pastaba
Jei vanduo labai kalkėtas tai šią procedūrą atlikti reikia vieną kartą per savaitę, jei vanduo vidutinis tai kartą per mėnesį. O jei vanduo beveik be kalkių tai profilaktiškai nukalkinimą galima atlikti kas pusmetį.

Romas Šimanauskas

___________________________________________________________________________

Nukalkinimo preparatai arba Nešvaistykit pinigų brangiems nukalkinimo preparatams

Daugiau straipsnių rasite tinklapyje www.remontininkas.lt